Hoztunk néhány népszerű és ismert virágot, lássuk mit is üzenhetünk általuk.
Amarílisz: Büszkeség, költészet. Amaríliszt adni egy nőnek, azt jelenti, büszkék vagyunk rá, a vele való ismeretség érték számunkra. Amaríliszt tenni a menyasszonyi csokorba pedig azt mutatja, hogy a menyasszony büszke természetű, persze a legjobb értelemben.
Azálea: Vigyázz magadra, mértéktartás, törékeny szenvedély, Kínában a nőiesség szimbóluma.
Barackvirág: rabul ejtés. A barack a fennköltség, a bátorság, az állhatatosság, és a jellemesség szimbóluma. Főként Kínában van nagy kultusza, az ott legismeretesebb love-storynak köszönhetően. A történet a Ming dinasztia idejében játszódik egy Barackvirág nevű kurtizán, aki erényes és állhatatos volt, és az udvari költő között kialakult románcról szól. Japánban, pedig március 3-a barackfák virágzásának és a lányoknak az ünnepe. Selyemvirág dekorációhoz nálunk itt találod.
Boglárka: a sugárzó báj és vonzerő virága. Rózsaszerű virágain a szirmok rétegesen helyezkednek el, és a krém, halványsárga, sárgabarack, rózsaszín, narancs, vörös és a bordó különböző árnyalataiban pompáznak. habár háztartási kertekben ritkán fordul elő, a boglárkák annál népszerűbbek. Selyem boglárka vagy mű boglárka csaknem minden maradandó dekorációs alkotásban megtalálható.
Borostyán: elszántság, hosszú élet, öröklét – igazi helyett, élethű borostyánt a kompozícióba, itt.
Búzavirág: remény. A szellemi világosság, a tiszta gondolatok jelképe. Igazi „magyar virág”, a mezei csokrok tipikus növénye a pipaccsal egyetemben.
Cseresznyevirág: Keleten, és Európában is a tavasz és a szűziesség szimbóluma. Távol keleti országokban cseresznyevirágzáskor szoktak a családok kivonulni a szabadba és megünnepelni a tavaszt. Japánban a ’Hanabi’ nagyon nagy ünnep, a megújulást, a télből felébredő természet ajándékait ünneplik ilyenkor. Első szerelem idején szokás ilyen virágot ajándékozni.
Dália: Elegancia; magasztosság. A változékonyság jelképe. Csokorban dáliát kapni, változékony érzelmeket jelöl. Esküvői csokorba nem szerencsés választás, mert azt mutatja, hogy a csokrot hordó menyasszony vélekedése megváltozhat. Sírcsokorra – az élet változó, mulandó voltát, megújulását jelezve – viszont alkalmas virág. Szépsége vitathatatlan, ezért maradandó virágdíszekhez, ajándékokhoz dália virágokat itt tudsz rendelni.
Fagyöngy: bölcsesség, halhatatlanság, gyógyító, varázslatos erő, a druidák mágikus növénye
Frézia: mindig megbízhatsz bennem. Természetes erejű virág, származási helyét tekintve Dél-Afrikából, pontosabban Fokföldről származik, nevét egy német fizikus után kapta. Az illatos virág láthatóan tele van természetes energiával, hiszen nagyon ritkán bántják betegségek, vagy kórokozók.
Gardénia: Titkos szerelem; „Aranyos vagy”; Öröm. Gardéniával készített lakásdekorációs díszt alkotnál? Itt találod a hozzávalókat.
Gyermekláncfű, pitypang: Hűség, boldogság
Gyöngyvirág: szeretet, Szűz Mária könnyei; visszatérés a boldogságba; megújult boldogság; tisztaság; szerénység. A szeplőtlen fogantatás, Mária jósága és szűzi tisztasága, a paradicsom öltenek testet a gyöngyvirágban. A magyar népdalok és népi alkotások egyik állandó motívuma. Gyöngyvirág csokrot nőnek ajándékozni megbecsülés, tisztességes szűzi szándékot jelent.
Hortenzia: Köszönöm, hogy megértesz; Ridegség, szívtelenség. A gondtalanság virága. Fiatal, még a házassággal nem gondoló leányok növénye ez. Női névként is ismert, latin-francia eredetű, a Hortensius római nemzetségnévből származik. A latin hortensis szó jelentése: kerti, vagy kertünk dísze. Lakásunk dísze pedig prémium selyemvirágként lehet, például ezekből a selyem hortenzia termékekből.
Hóvirág: remény. A görög mitológiában a Danaidák Ősanyjának, Iónak alakja fűződik nevéhez. Mária attribútuma a keresztény kultúrkörben, egyúttal a remény és az elégtétel szimbóluma is, mert állítólag ez a növény vigasztalta látványával a paradicsomból kiűzött első emberpárt. Jelentése Virágnyelven: „Örvendj a jelennek és a jövőnek, s a szomorú múlt emlékeinek ne engedj helyet a szívedben.”. A tavasz legelső virága. Jelképezi a reményt, és a tisztaságot. Az ifjú szerelmes tiszta kedvesének választhatja ajándékba. Bár, – ahogy a népnyelv tartja – óvatosnak kell lenni azzal a férfivel, aki elhív bennünket hóvirágot szedni, mert könnyen lehet, hogy gólyahírrel térünk majd haza. Hóvirág is kapható a dekor kellék webshopban.
Írisz: amelyet az ókorban neveztek el „szivárvány”-nak, és így - mint a megígért szövetség jele - szerepel a bűnbeesés ábrázolásain, az Ó- és Újszövetséget összekötő Keresztelő János mellett, miközben kard alakú levelei Mária hét fájdalmát testesítik meg.
Kaktusz: Kitartás, állhatatosság. Megküzdök a szerelmedért.
Kaktuszokat pozsgásaink között találhatsz.
Kamélia, japán rózsa: Csodálat, tökéletesség, szerencse férfiak számára. Szeretetre méltóság. Szerencsém van veled. Kedvességed elbűvöl; Csodálattal adózom neked. (fehér): Csodálatos vagy. (rózsaszín): Vágyódom utánad. (vörös): Láng vagy a szívemben.
Kardvirág: Adj egy kis pihenőt; Őszinte vagyok; Erő; pompa; gyönyörűség.
A kardvirágot nevezik legényvirágnak, vagy sásliliomnak, fiút hozó fű a kardvirág. Fia születik annak az asszonynak, aki az övére tűzve viseli. A kardvirág egyébként is fallikus alakzatú növény, a férfi princípium virága. Esküvői csokorban fiú születését segíti a házasságban, és a férfi teljesítményét javítja majd az ágyban.
Krizantém (őszirózsa): Pihenés, nyugalom; Csodálatos barát vagy; Igaz szívvel. Egész Keleten királyi virágként tisztelik, és az ősz, a kitartás, a hosszú élet, az előkelőség és erényesség szimbólumának tartják. A japán császár címerében is látható. Itthon főleg a temetők virága lett, mivel Halottak napja környékén nyílik. A fehér az igazság szimbóluma, a sárga mellőzött szerelem, a vörös pedig a sírig tartó, hűséges szerelmet fejezi ki. Dekor krizantém is kapható csokorban vagy fejvirágként is.
Liliom: tisztaság, ártatlanság, de a bódulat szimbóluma is.
Az egyetlen virág, amit Krisztus nevén nevez az Újszövetségben, ezért már nagyon korán annyira népszerű lett, hogy végül V. Pál pápa 1618-ban jónak látta szabályozni művészi felhasználását. A tisztaság szimbólumaként Máriához és a szentekhez rendeljük, az Énekek énekében emlegetett liliom is Máriára utal, a kiváltságot jelképezve. A Bibliában a liliom még az isten akaratára való hagyatkozást, vagyis a gondviselést is jelképezi („Nézzétek a mezők liliomát, hogyan nőnek, nem fáradoznak, nem szőnek-fonnak”). Egészen más értelmezés szerint a liliom bibéje miatt a nemzés szimbóluma is, a francia királyok a faj fennmaradása miatt választották. (Bourbon liliom) A liliom erős, fűszeres bódító illata ellentétben áll megjelenésével, a szellem és az érzékek együttesét, ellentétét is jelezheti. (kék): titkos hódolódtól, (narancs): Gyűlölet, (sárga): A levegőben járok, Hamis és gyöngéd. Talán a fehér liliomé a legerősebb szimbólumrendszer. A liliom a Liliacaea család tagja, ahová a tulipán és a fritillaria, más néven kockás liliom is tartozik. Selyem liliomok itt.
Magnólia: Nemesség… lábaid előtt heverek. A természetesség virága, nyitott sziromszerkezetével maga a befogadás. Vele minden magától értetődő. A természetes, szívű nagyon kedves Hölgyek virága. Csodálatos színei és formái vannak.
Margaréta: a görög ’margarisz’ (gyöngy) szóból ered, a kiontott könnyek szimbólumként Krisztus és a vértanúk szenvedésének jelképe. Néphitben sorsjelkép (szeret - nem szeret) Margarétákkal díszítenél, erre keresd őket!
Napraforgó: szoláris karakter, sugárzás, nagyság, szellemi megvilágosodás iránti vágy, befolyásolhatóság – arra fordul, amerről a legtöbb fényt kapja. Napraforgó témájú termékeink itt találhatóak.
Nárcisz: önimádat, de a Biblia alapján a Paradicsom virága, a feltámadással is összefügghet A nárcisz a görög mitológia híres mondájából veszi eredetét. Narkisszosz a szép ifjú nem törődött az utána epekedő Ékhó szerelmével, aki ebbe belepusztult, és csak a hangja (visszhang) maradt meg. Afrodité bosszúból megbüntette – amint meglátja saját tükörképét, beleszeret – a büntetésbe belehalt az ifjú Narkisszosz, holtteste virággá változott, azóta terem ez a sárgásfehér, hatszirmú illatos virág.
Orchidea: luxus vágy, Keleten a kifinomultság, műveltség, gyöngédség szimbóluma. Selyem orchieák ITT és ITT is
Orgona: áhítat (Anyák napja- Orgona ága…)
Páfrány: szelíd természetesség, őserő,
Pünkösdirózsa: Paeonia fajok családjába tartozó növény hazája Kína, ahol közel 2000 éve termesztik. Nevét a görög mitológia isteneit gyógyító orvosnak, Paion-nak köszönheti. Évszázadokon át elsősorban gyógynövényként termesztették. Gyökeréből készült kivonatával gyógyítottak sárgaságot, vese- és hólyaghurutot, reumát és egyéb betegségeket. Ez annál is meghökkentőbb, mivel a növény egésze mérgező, kivéve a tavasszal és ősszel kiásott gyökérgumókat. Számtalan prémium peonia csokor itt.
Rózsa, piros: női szimbólum, szerelem, szenvedély, szenvedés
Rózsa, fehér: tiszta szeretet, távolságtartás, Szűz Mária epitheton ornansa, a „tövis nélküli rózsa”, minthogy ő mentes volt az áteredő bűntől. A reneszánsz képeken a rózsafüzérek Mária tövis nélküli rózsakoszorúira utalnak. Árpádházi Szt. Erzsébet virága. „Kicsi gyere velem rózsát szedni”
Szegfű: elragadtatás, megkülönböztetés, isteni szeretet, világi szerelem, hűség, életöröm, hiúság, Passió, Krisztus kereszthalálának szimbóluma, a januári hónap virága. A szegfű a szeszélyesség és a komoly szerelem növénye. A reneszánsz időkben a szegfű volt a hűség szimbóluma, éppen ezért sok korabeli festményen láthatunk kezükben szegfűcsokrot szorongató dámákat. Flandriában a lányok menyegzőjük napján rózsaszín szegfűbokrétát rejtettek el ruháik redőiben, és a vőlegénynek a nászéjszakán oly óvatosan kellett levetkőztetni asszonykáját, hogy a virágok meg ne sérüljenek. A szegfű reneszánszát éli, maradandó dekorációs díszekbe is ideálisak.
Tulipán: természetesség, játékosság, vidámság, a 19 sz.-i székely szerelmi szimbolika jellemzője. Magyar népművészet: a tulipán a liliomot helyettesíti, a XVI. században került hazánkba Batthyány Boldizsár kertjébe, majd alig száz év elteltével már a parasztkertek – és a népdalok – kedvelt virága lett.
Tulipánok a webshopban.
Vadvirágok: természetesség, szabadság, frissesség.